Музичні інструменти первісних людей

Музичні інструменти первісних людей

Ми всі знайомі з такими інструментами як скрипка, фортепіано, гітара. Багато хто навіть пробували навчитися на них грати, може ви навіть професійний музикант. Але чи замислювалися ви колись, які інструменти були перші? Під яку музику танцювали печерні люди? На чому вони грали, і як навчалися цього? Як інструменти стали такими якими ми їх бачимо?

Музичні інструменти з'явилися в той момент, коли з'явилися люди. Музика все життя супроводжує нас.

Почнемо з початку, перші інструменти - ударні. Вони були всюди, дерева, палиці, каміння, долоні. Все це стукає і може задавть ритм. Людина пішла  далі, натягнув шруру  тварини, і ось, це вже всім відомий тамбурин, бубон.

Слідом з'явився інший розділ музикольних інструментів - духові, куди без них. Під час розкопок, архіологи нерідко знаходять духові інструменти зроблені з кісток тварин. У цих костя вони навіть пробивали дірки, їх наявність на кістках говорить про те, що людина кам'яного віку, розуміла як створювати звуки різної висоти. Якийсь інструмент нагадує, так ?!

Цікаво, що інструменти пристосували для полювання і передачі інформації своему племені.

Пізніше, з'являється група - струнні музичні інструменти. Тут вже складніше. Людина придумала, що можна взяти одну, дві, групу палиць, щось для корпусу, і з'єднати його з волоссям тварин, то може вийти звук.

Інструменти сильно змінилися до сучасності, що б струни були в такому вигляді і складі як ми їх знає пішло не одне століття. Наприклад, в Азії ще кілька століть назад корпусом для струнних інструментів був гарбуз. Що тільки люди не використовували: кора дерев, корпус черепахи, мушлі, по різному натягнута і надута шкіра, деякі навіть використовували череп людини. І це тільки корпус.


Чому людина не припиняє, а все удосконалює і знаходять нові інструменти? Кожен інструмент зстворює своє звучання. Деякі легко виробляють високі ноти, якісь - низькі; більш дзвінкі, більш глухі. А від звуку сильно залежить характер музики.


Бачачи як інструменти змінилися від першої людини і до сьогодні, цікаво,  якими вони стануть через 10, 20, 100 років, чи не так ?!

Зворотній дзвінок