Істория пюпітрів

Істория пюпітрів

Трохи з історії пюпітрів

Якщо подивитися в історію, ми можемо побачити багато цікавого. У перших він згадується в китайській історії - в далекому 200 році до н. е.

Широку популярність цей атрибут отримав тільки в кінці 14 століття, коли німецькі та швейцарські композитори вирішили, що з ними грати легше. По всій Європі пюпітр стали використовувати під час гри на музичних інструментах.

 Основне призначеної цього виробу - читання нот в процесі гри, було неймовірно зручно, адже обидві руки були вільні, музиканти могли одночасно керувати, однаково добре, як лівої, так і правої рукою, не запам'ятовуючи все на пам'ять.

Цікаво, що пюпітр використовують не тільки під час гри на музичному інструменті, також ними користуються співаки. Досить часто їх можна побачити і на хорових виступах. У католицьких церквах вже давно використовували столики - підставки, на яку вони могли класти біблію для зручності.

Пюпітр став дійсно незамінним помічником музиканта.

Даним терміном називають як підлогову стійку, так і настільну підставку з поверхнею відносно невеликій площі, підтримуваної на необхідній висоті. Більшість пюпітрів має опору у вигляді штатива і такий вид вже став стандартним. Пюпітр складається з поверхні, яка тримається на стійці або штативі, які на додаток можуть бути з регульованим кутом нахилу і висотою, зручною для читання виконавцем.


Зараз можна виділити наступну класифікацію нотних підставок:


  - Декоративні. Вони, як правило, призначені для створення необхідного антуражу на сцені. Відрізняються хорошим дизайном.

  - підлогові або для розміщення на синтезаторах.

  - Складні. Ці моделі найбільш затребувані. Їх легко можна скласти або розкласти, вони займають мало місця.

  - Цифрові. Сучасні високотехнологічні рішення. Кріпляться безпосередньо на музичний інструмент, як правило - це для духових інструментів. Відрізняються компактними розмірами.

Зворотній дзвінок